MUHSİN DİLBAZ

14.02.2019
12

Kim Başkanım Olacak

Belediye başkan adayları artık açıklandı, meclis üyeleride belirlenecek. Nasıl belirleneceği önemli ama bizim söylediklerimiz olmayacağı için kelime oyunları yapmaya gerek yok. Kimler ile pazarlık yapıldı ise onlar meclis üyeleri olacaktır. Demokrasi, adalet, hak, hukuk demek hayalcilik olur. Kimse artık yaşadığı yeri düşünmez. Nemalanmanın en alası nasıl olur onun peşinde olacaktır.

Seçim daha olmadı diyebilirsiniz, evet seçim olmadı her aday şimdi projelerini anlatacak.

Anlatacak anlatmasına da bunu nasıl yapacaklar ben de merak ediyorum.

Basın açıklamalarımda bunları defalarca anlatmaya çalıştım. Değerli seçmenler, okurlarım; Başkanlar birey gibi görülseler de bir partinin adamıdır. Bağımsız aday değillerdir. Partilerin de tüzüğü vardır, siyasal anlayışı vardır.

Kişiler ve adaylar ne anlatırlarsa anlatsınlar parti ilkelerinin dışına çıkamazlar. Ben şunu yapacağım dediğinde partisinden onay almak zorundadır. Belediye meclis üyelerine bunun için il ve ilçe başkanları başkanlık ederler.

Ama adaylar şimdi yapamayacakları vaadleri bile duyacağız. Başkanlar partilerinin önüne geçmiş olacaklar.

İl ve ilçelerin öncelikli ihtiyaçları tespit edilmeli, takım çalışmasına önem verilmeli, sorunlar ortaya konmalı, maliyet hesapları yapılmalı, akılcı  çözümler üretilmelidir.

Bizde onları iyi takip edeceğiz, sizler kim olursa olsun sorgulayın ve hesap sorun. Çünkü bu kentte yaşayan sizlersiniz, çağdaş yaşamak hepimizin hakkı.

Başkanların hangisi mantıklı, sürdürülebilir, yaşam kalitemizi artıracak vaatlerde bulunuyorsa onlara oyunuzu kullanın. Takım tutar gibi oy verirseniz geleceğinizi karartmış olursunuz. Gelecek hepimiz için aydınlık olsun.

Sevgiyle kalın


Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.