SİNAN TURHAN

02.04.2018
283

Ligde Kalsak Bari

Eskişehirspor’da kötü gidişat devam ediyor. Son 5 maçtır galip gelemeyen Kırmızı Şimşekler sahasında Balıkesirspor’a da kaybetti. Maça iyi başlayan ve üst üste ataklardan yararlanamayan Eskişehirspor, Semih Şentürk’ün kırmızı kart görmesiyle oyundan düştü. İlk yarıda 40 dakikalık bölümde oldukça istekli görünen takım, kırmızı kartla birlikte gardını düşürdü ve ilk yarının uzatmalarında gelen Balıkesir golü takımı mağlubiyete itti.

İlk yarıda kalemize dahi gelmekte zorlanan Balıkesirspor’u hakem iştahlandırdı. Semih’in gördüğü kırmızı kart bana göre haksızdı. Eğer o kırmızı kart olmamış olsa bugün Eskişehirspor’un galibiyetini konuşuyor olacaktık. Kırmızı kartla birlikte cesaretlenen rakip takım ilk yarının uzatma dakikalarında bulduğu golle devreyi de 1-0 önde kapattı.

İkinci yarıda beraberlik için yüklenen Kırmızı Şimşekler Kaan Kanak ile eşitliği sağlasa da sahada bir kişi eksik oynamanın verdiği dezavantajla kalesinde oldukça açıklar verdi. Bunun neticesinde ise üst üste gelen goller Eskişehirspor’un yenilmesine neden oldu. 

İlk yarıda yakaladığımız fırsatları değerlendirmiş olsaydık,  bunun tam tersini konuşuyor olacaktık. Yakaladığımız fırsatlar oldukça çok ki takım aslında işi daha ilk yarıda bitirebilirdi. Nasip mi desek, şanssızlık mı desek bilemiyorum ama bir türlü golü bulamadık. Ardından ilk yarıda Semih’in gördüğü kırmızı kart, gardımızın da düşmesine neden oldu. Hakemin yanlış karar verdiğini düşündüğüm pozisyonda yan hakemden de etkilenen maçın hakemi de Eskişehirspor’un bir anlamda hızını kesmiş oldu.

Bu maç artık geride kaldı. Bu maçı bir an önce unutmak zorundayız. Çünkü geriye fazla maç kalmadı. Alınacak 3 galibiyet bizim ligde kalmamıza yetecektir. Samsunspor ile oynanacak kritik maç bizim ligdeki kaderimizi de belirler. Ligde kalsak bu yıl şampiyon olmuş gibi sevineceğiz. Samsun ardından Gaziantep ve alınacak bir galibiyetle 9 puan topladığımız vakit ligde de kalmış oluruz. Rize deplasmanı da bu maçlar arasına girerse bu sezonu iyi bir şekilde tamamlamamıza yetmesi için bir başlangıç olacaktır. Önümüzdeki Rize deplasmanı bunun için iyi bir başlangıç olur inşallah ve bu sene de ligde kalmayı başararak geçiririz.

Milli Gururumuz Zeynep Şeyma Turhan

Eskişehirspor’dan sonra millî gururumuz olan Zeynep Şeyma Turhan’dan da bahsetmek istiyorum. Hem amcası olarak hem de her Türk olarak millî gururumuz Zeynep Şeyma Turhan’ın Tunus’ta yapılacak ‘Gençler Dünya Taekwondo Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek olması bizleri gururlandırıyor. Milli Takım Teknik Direktörü Ali Şahin gözetiminde İstanbul’da kampta olan Genç Milli Takım’da yeğenim Zeynep Şeyma’ın da olması göğsümüzü kabartıyor. Yıldız Milli Takım ile geçen sene Mısır’da dünya beşincisi olan Zeynep Şeyma’nın Tunus’ta dünya şampiyonu olacağına inancım tam. Dualarımız seninle Zeyneb’im…