ASALET SALGINOĞLU

02.05.2019
536

Mevzuu Yine Vatan, Bayrak ve Evlat...

Eveeettt siyaset yapmayın diyorum ama mevzuu yine vatan bayrak ve evlat.. Hani şu HDP’liler ile kol kola giren, güya mevcut iktidara karşı durmak için, iktidarı yıkmak için aynı çizgide duran arkadaşlarım!

Bugün güya milliyetçilik adına yaptığınız bu şer ittifakı ile birlikteliğiniz, dört ana kuzusunun, dört vatan evladının üzerine serilen al bayraktan daha mı efdal?

Açın avuçlarınızı, ellerinize bakın. Şehit kanı var buram buram...

Yıkasanız da geçmez ama. Ve unutmayın o HDPKK mutlaka bir gün sizin kafaniza da silah dayar! Sırtını PKK’ye dayayan terörist, Türk halkına dost olmadığına göre siz Türk değil misiniz pardon?

Sırtı PKK’ya dayalı terörist yüzünü gözünü vatan toprağına, vatan evladına dikmişse; ki aşikâr yıllardır bu böyle… O zaman o dört vatan evladı da sizin değil...

Mevzuu aynı vatan toprağında siz biz olarak dillendirilir duruma geldiğine göre ittifakınızın da şerden başka bir halta yaramadığı ortada…

Var olmak adına ‘denize düştüm yılana sarıldım’ olmaz. O suda boğulurum da yılana sarılmam. Sırt üstü düşerim de bayrağı eğmem...

Söz konusu vatanımsa, düşmanım ile kol kola girmem.         Bu her türlü milli duygu ile çelişir.                                         Hani ne değişti? Bu hafta patates soğan yine aynıydı pazarda.

Ama ben Türk’üm. Yavan ekmek yerim, üzüm hoşafı içerim; olmadı onu da yemez açlıktan ölürüm de vatanıma, bayrağıma, evladıma göz dikmiş bir hain sürüsü ile aynı çizgide durmam. Bu bana öğretilen vatan olgusu ile çelişir.

Şehitlerimize cennet bahçelerinde Resulullah ile komşu olmaları için dua ediyorum, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum.

Siz şehit düştünüz ama biz ölmedik evlatlar.
O kadar kolay değil, bu bayrağın düşmesi.

Rüya görenlerin kabusu oluruz.