BÜLENT GARDİYANOĞLU

17.04.2019
1258

Bedende Özgür, Zihinde Hapis

Bir insan özgür olduğu halde kafasının içinde nasıl hapsolur? Hayat bizi öyle bir noktaya getirdi ki, zihinlerimizin içindeki hapishanede yaşıyoruz... Yıllarca duygularınızı söyleyemediniz, düşüncelerinizi ifade edemediniz. İnsanlar hakkınızı yedi, sesinizi çıkaramadınız. Sizi üzdüler, kırdılar, belki gereksiz yere övdüler, üzerinize gereğinden fazla yükler yıktılar. Sizi farklı uçlara izniniz olmadan çektiler. Kendi fikirleri doğrultusunda sizin yaşamınızı yönlendirmeye çalışıp bazı durumlarda yanlışa düşmenize neden oldular. Büyük ihtimalle olan bitenin siz de farkındaydınız ama sesinizi çıkarmamayı tercih ettiniz. Nasıl olsa herkes zaten aynı şeyi yapıyor ve susmaya devam ediyor... Bazen cesaret sahibi olamamak büyük ıstırap... Evinizden çıktınız, yol boyunca düşünüyorsunuz, düşünüyorsunuz, hep düşünüyorsunuz... “O nasıl olacak, bu nasıl olacak?” Sürekli düşünce, sürekli sıkıntı... Ben de aynı yakarışlı süreçlerden geçtim. “Allahım!” diyordum. “Nasıl bir hayattır bu? Kafamdaki sesleri susturamıyorum. Dua ederken bile araya ödemeler, taksitler giriyor...” İnsanların bana yaptığı haksızlıkları düşünüyordum. Takılıp kaldığım olumsuz olaylar aklıma geliyor, birçok şey zihnimi meşgul ediyor. Bunları yaşarken durmadan kendi kendime söyleniyorum. Toplumun bana gösterdiği hakikate –çünkü bu hakikati kabullenirsem, daha rahat edeceğimi düşünüyorum– dönüp bakıyorum da; ve de hayatıma; gece gündüz çalışmışım, hiç durmadan çalışmışım. Neden? Çünkü çok çalışırsam her şeyin yoluna gireceğini düşünüyordum. Öyle söylemişlerdi ve bu dünyaya geldiğimde herkesi böyle düşünürken ve böyle yaşarken buldum. Moralim sürekli bozuluyordu ve yazık ki bir süre sonra hayatıma yeni sorunlar eklenerek eskilerini unutturuyordu. “Allahım ben bunları hak etmedim! Ben bunları hak edecek ne yaptım? Neden bunlar başıma geliyor?” Dua et, dua et... Neyin duasını ediyorum? Tabii ki işlerin, olayların, paranın, başarının, insanların, dünyalıkların duası... Uzun zaman sonra dualarımı değiştirmeye başladım...

“Allahım bana senin hakikatini göster. Doğru ile yanlışı ayırt edebilmeyi nasip eyle...”

 

Yazı Her Şey Hakikati Görmekle Başlar Kitabımızdan alınmıştır. 

 

Sevgi ve Saygılarımla


BÜLENT GARDİYANOĞLU

2012 yılında ilk kitabı ‘Evrenin İlahi Dili-Uyanış’, 2013 yılında ‘2 Tam Bir Tek’ ve Haziran 2014 te çıkardığı ‘KADIN Olmayı Hatırlamak’ , 2015'te çıkardığı "Her Şey Hakikati Görmekle Başlar",2016 yılında "Mucize Şifa" , 2017 yılında "Her Güne Mesajın Var" ve 2018'de "Gönül Gözü" kitapları yazarı, 19 Mayıs Kıbrıs doğumlu Bülent Gardiyanoğlu ilk, orta ve lise öğrenimini Kıbrıs’ta tamamlamıştır.

İstanbul Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Ana Bilim Sanat Dalı Bölümü’nü İnternet’e Bağlanabilen Buzdolabı projesi ile tamamlamıştır.

Bir çok özel sektör firmaları ile projeler üzerinde çalışmalar yapmıştır.

Hayatında yaşadığı iniş çıkışlar ve sıkıntılı dönemlerden sonra bunları neden yaşadığını araştırmak ve kendini bulmak için çeşitli kişisel gelişim eğitimleri almıştır.

Aldığı eğitimleri hayatına uyguladıkça değişimleri fark etmiş ve kendi geliştirdiği teknikleri çevresindeki insanlar ile paylaşmaya başlamıştır.

Aldığı eğitimleri hayatına uyguladıkça değişimleri fark etmiş ve kendi geliştirdiği teknikleri çevresindeki insanlar ile paylaşmaya başlamıştır.

İki yüzden fazla canlı yayına katılmış, binlerce kişiyle bire bir seanslar yapmış ve üç yüz bin den fazla kişiye uluslararası birçok ülkede seminerler vermiştir. Brüksel, Türkiye, Almanya, Avusturya, Hollanda, Fransa, İsviçre, Fas ve Kuzey Kıbrıs’ta seminer ve atölye çalışmalarına devam etmektedir.

Yazarın En Çok Okunan Yazıları