Site Rengi

DOLAR 17,9131
EURO 18,2474
ALTIN 1.022,97
BIST 2.750,49
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Eskişehir 30°C
Az Bulutlu
Eskişehir
30°C
Az Bulutlu
Pts 29°C
Sal 27°C
Çar 27°C
Per 27°C

ES-ES’İN KÖLELİK SÖZLEŞMESİ

22.07.2022
A+
A-
Odunpazarı Belediyesine ait  mülklerin  Meclis Kararı çiğnenerek, Başkan Kazım Kurt tarafından bedelsiz olarak  Eskişehirspor Eğitim Vakfına  15 Yıl süre ile devredildiğini ifşa etmiştik.
Bugün 60 Yıllık Eskişehirspor’un geleceğinin kimlere, kimler aracılığı ile ipotek edildiği  ifşa edeceğiz.
Arkanıza yaslanın lütfen.
Eskişehir Spor ve Eğitim Vakfı 28 Aralık 2017 tarihinde  Adarga Reklam Tanıtım Organizasyon Bilişim Teknoloji Pazarlama Otomotiv San.Tic.Ltd.Şirketi ile sözleşme imzalar.
 Muhataplar Eskişehir Spor Vakıf’ı adına Genel Sekreter  Özgür Fetih Demirtaş ve Başkan Sinan Özeçoğlu’dur. ADARGA adına imza atanın kim olduğu bilmiyoruz.
Protokol imza altına alınırken  Odunpazarı Belediyesi ile Eskişehir Spor ve Eğitim Vakfı arasında imzalanan protokole  atıf yapılır.Sözleşmede  “Reklam Alanları” yazmasına rağmen, alanların üzerinde bulunan  reklam elemanları da sayılır. (200 Billboard, 200 CLP, 10 Megalight, 10 Megaboard, 2 adet LED EKRAN Odunpazarı Belediyesine ait tüm elektrik direkleri ve tüm reklam alanları. ADARGA isimli firma tam anlamı ile  Odunpazarı Bölgesinde ki tüm reklam ünitelerine ve alanlarının üstüne çöker.
Sözleşmenin süresi 15 Yıldır. ADARGA 15 Yıl için  peşin 2 Miyon 500 bin öderken, kalan miktarı 6 taksitle öder. Toplam bedel tutarı sadece ve sadece 4 Milyon liradır. 
 
KÖLELİK SÖZLEŞMESİ
ADARGA isimli firma Odunpazarı  Belediyesinin mallarına  Eskişehirspor üzerinden ihalesiz ve usulsüz olarak çökerken imzalanan sözleşme ile Eskişehir’in en büyük markasını ve değerinide  resmen esir alır.
Protokolün 1.maddesi kelime kelime aşağıdadır. 
– Eskişehir Spor ve Eğitim Vakfı ile imzalanan reklam alanlarının kiralanmasına ilişkin sözleşmesinin herhangi bir şekilde uygulanma ihtimali kalmazsa, Eskişehir Tepebaşı ve Odunpazarı Belediyeleri tarafından verilen tahsis sözleşmesi bir şekilde son bulursa, sözleşme feshedilirse, herhangi bir kamu kurum ya da kuruluşunun kararı neticesinde reklam alanları kullanılamaz hale gelirse, kendisinden kaynaklı olmayan herhangi bir sebeple kiracı bu işi yapamaz ise yapılan bu kiralama sözleşmesinin tazminatı olarak Eskişehirspor TFF 1.Ligde olduğu sürece 5 yıl, Süper Ligde olduğu sürece 4 yıl süre ile kulübün, forma reklamları (şort, sırt, kol ve göğüs) hakkı kiracıya ait olacaktır.
 Kiracı bu hakkı dilerse kendisi kullanır dilerse bu hakkı başka kişi ya kurumlara satabilir.
Bu forma reklam alanları kiracının uhdesinde olduğu sürece kesinlikle bu alanlara başka reklam alınmayacaktır. Eskişehir Spor ve Eğitim Vakfı tarafından sözleşmenin tek taraflı feshi ya da başka kişi veyahut kurumlarla sözleşme yapması halinde de bu madde geçerli olacaktır. Bu hükme istinaden doğabilecek zararların tazmini açısından Eskişehir Spor Derneği ve Eskişehir Spor İktisadi İşletmesi müşterek olacaktır..
Ne güzel değil mi……….
Sözleşmenin 2.ve 3.maddesinde kölelik, istismara döner. Buyurun.
– Ek hükümler birinci maddesinde düzenlenen hukuki durum ortaya çıkmadan önce Eskişehirspor forma reklamları ile ilgili farklı bir kişi, kurum ya da şirketle sözleşme yapılırsa tazminat şu şekilde belirlenecektir.
Kiracının resmi mizan ve bilançosunda yer alan bir yıllık ciro ile geriye kalan süre çarpılarak bulunacak rakam kiracıya tazminat olarak ödenecektir. Kiracı bir yıldan az çalıştığı dönemde sözleşme feshedilirse bu kez kiracının aylık geliri baz alınacaktır. (Örneğin Kiracının bir yıllık cirosu 1.000.000 TL ve sözleşmesinin bitimine 14 yıl var. 1.000.000 TL 14 = 14.000.000 TL)
3- Kiracı, Eskişehirspor ve Eğitim Vakfı ile yaptığı işbu sözleşmeyi genel şartlarına bağlı kalmak kaydıyla dilediği bedel ve koşulda bir başka kişi, şirket ya da kuruma devredebilir. Eskişehir Spor ve Eğitim Vakfı KİRAYA VEREN sıfatıyla işbu sözleşmenin imzalandığı tarihte bu hususu da kabul ve beyan etmiştir.
Ey halkım…… Yukarıda ki reklam elemanları kendi malları olsa Sinan Özeçoğlu  ve Özgür Fetih Demirtaş bu şartlarda kiraya verirlermiydi.
BU ADARGA REKLAM KİMİN
Bu firma tesadüfe bakın ki Odunpazarı Belediyesinin sahibi olduğu reklam elemanlarını devretmek için harekete geçtiği 2017 yılının Eylül ayında İstanbulda kurulur.Firma İstanbul merkezlidir fakat sadece Eskişehirde iş yapacaktır. Yine tesadüfe bakın ki ADARGA Reklamın Eskişehirde ki bütün işlerini, Eskişehir Spor Vakfının Sekreteri sıfatı ile  reklam ünitelerin  ADARGA’ya kiralayan Özgür Fethi Demirtaş’ın şirketleri yapıyordur.
Özgür Fethi Demirtaş hem kiracı hem mülk sahibidir. 
 
Odunpazarı Belediyesi  ADARGA isimli firmaya reklam tanıtımı için  2019 senesinde 629 bin , 2020 senesinde  2 milyon 523 bin 690,2021 Yılında ADARGA ve Özgür Fethi Demirtaş’ın şirketlerine 2 milyon 600 bin Lira ödeme yapar.
Toplamda 6  Milyon Lirayı aşan bir paradır.Başka reklam verenlerden sağlanan kazanç hariç.
ADARGA 15 Yıl için Eskişehirspora verdiği  4 Milyon Lirayı 2 yılda sadece Odunpazarı Belediyesine kestiği faturalarla karşılar.
Bu faturaların  ödeme emirlerinin altında, her taşın altından çıkan, atlet, don, kilot geldiği Belediye de, bugün Vali Köşkünden büyük Villada oturan  Özel Kalem Müdürü Şenol Durur’un imzası vardır.
Yıllardır sülüklerin yediği bitirdiği Eskişehirspora en son ve en büyük darbe Odunpazarı Belediye Başkanı  ile Eskişehirspor Eğitim  Vakfının Başkanı  genel sekreteri   tarafından vurulur.
TEMİZ İŞ……
Darbe nasıl mı vuruluyor. Yukarıda yazılanları özetleyelim. Odunpazarı Belediyesine ait Billboardlar, Clp’ler ve reklam alanları ihalesiz verilemez.
Eğer ihale yapılırsa da açık rekabet ortamında  ihalenin bedelinin kaç paraya çıkacağı, kimim alacağı kestirilemez.
Bu yola girmemek için Kanunlar By-pas ediliyor.
Odunpazarı  Meclisinden, Belediye Başkanına “reklam alanlarının” tahsisi için yetki alınıyor.
 Odunpazarı Belediyesinin Başkanı da bu yetkiyi aşarak   5393 Sayılı Belediye Kanunu ile  5018 Sayılı Kanuna  aykırı olarak Belediyenin demirbaşlarını bedelsiz olarak  devrediyor. Bu devirle İhaleye çıkma zorunluluğu ekarte ediliyor.
Devir yapılan  Eskişehir Spor Vakfının ihale ile kiralama zorunluluğu olmadığı için istenilen kişiye, istenilen bedelle kiralamanın önü açılıyor. Özetle alan temizleniyor.
Bu tertemiz ortamda ADARGA isimli firma Odunpazarı Belediyesinin demirbaşlarını bir kuruş ödemeden elde ediyor.
ADARGA’nın sahiplerini, ortaklarını bilmiyoruz.
 ADARGA’nın merkezi İstanbul gözüküyor. Merkezi İstanbulda bulunan şirketin iş yaptığı tek yer Eskişehir. Firmanın Eskişehirde ki bütün  reklam işlerinide, sabah akşam Kazım Kurt propagandası yapan yandaş ve candaş Es TV, Anadolu Gazetesi, Son Haber, Yenigün gazeteleri ile içerisinde  reklam şirketlerini barındıran grup yapıyor.
Bu grubun sahibi, reklam ünitelerini ADARGA isimli firmaya kiralayan Eskişehir Spor Vakfının Sekreteri Özgür Fetih Demirtaş.
Çok temiz iş……………..
Bu temiz işin araştırılması için  İçişleri Bakanlığını, Eskişehir Valiliğini ve Odunpazarı Kaymakamlığını göreve davet ediyorum.
Gelirleri zapt edilen Eskişehirsporun   özgürleştirilmesi için taraftarı göreve davet ediyorum.
Eskişehirspor Başkanını, Eskişehirspor’un hakkını aramaya davet ediyorum.
 
Bu duruma kör ve sağır numarası yapan ve yapacak  AK Parti’nin yetkililerini Kazım Kurt ve Özgür Fethi Demirtaş’la ortak ilan edeceğimi beyan ediyorum.
Kazım Kurt ve yoldaşları  ile  Özgür Fethi Demirtaştan korkanlara “Yasin Sarı” cesaret hapı vaad ediyorum.
Bütün bunlara rağmen hala Kazım Kurt Eskişehirspor’u destekliyor diyen olursa ağzının ortası kürekle vurma isteğimi şiddete karşı olduğum için  erteliyorum.
 Kimse kimseyi gözü kaşı olduğu için sevmiyor sevgili halkım. Allah var  gözü  de kaşı da sevilmez ama….
 Bütün şifrelerin anahtarı ADARGA.
Not: İlk benden duyun istedim. BRAVDA’dan bir köşe yazanı yakında Odunpazarı Belediyesinde iş başı yapacak.Kendisini siper ettiği için bu görevi hak ettiğini düşünüyorum.
Kendisine acizane tavsiyem. Belediyede daha önce çalışan ağabeylerinden, o çok güvendiği şeyin  nasıl bir şey  olduğunu öğrenmesini şiddetle tavsiye ediyorum.
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.