Site Rengi

DOLAR 17,9331
EURO 18,4099
ALTIN 1.039,38
BIST 2.864,25
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Eskişehir 26°C
Az Bulutlu
Eskişehir
26°C
Az Bulutlu
Pts 29°C
Sal 29°C
Çar 29°C
Per 30°C

Süha Muzaffer ADARGA’yı İfşa Etti

26.07.2022
A+
A-
Eskişehirde ki 3,5+1  gazetecinin Gazeteciler Bayramını kutluyorum.Bayramın diğer yarısı olan “Basın” kısmını  kutlama gereği bile duymuyorum.
24 Temmuzun anlam ve önemine binaen yapılan rutin beyanatlar içerisinden Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un açıklamasını okuyunca çok güldüm.
Bizim pardon Odunpazarı İlçesinin  Başkanı ironi yapmış.
“Özgür basın desteklenmeli” demiş.
Allah var, Başkan Kurt’u takdir ediyorum.Desteklenmeli dediği “Özgür Basının”sonuna kadar arkasında hatta  Belediyenin malını-mülkünü babasının malı gibi bedava verecek kadar arkasında.
Fakat Başkan Kazım Kurt’un” Özgür Basın”dan anladığı  bizim “Özgürün Basını” dediğimiz Özgür Fetih Demirtaş’ın basını.
8 Yıllık Başkanlığı sürecinde Odunpazarı Belediyesinin 25 Milyon Liraya yakın  parasını reklam, afiş, zart-zurt, Ö.F.D’ ya ait Otel ve düğün salonlarında “Kadınlar Gününde” kadınlarla karşılıklı gerdan kırıp, göbek atmak için kiralayarak  aktarmış durumda.
Üstüne de Odunpazarı Belediyesinin malını-mülkünü hülle ve kanunların arkasından dolanarak teslim ederek.
Adam lafının arkasında “Özgürün Basınını” destekliyor.
Unutanlara tekrar hatırlatayım.
            ADARGA KİMİN?
6 Eylül 2017 Tarihinde Eskişehir Spor ve Eğitim Vakfı adına Sinan Özeçoğlu Odunpazarı Belediyesine dilekçe veriyor. Dilekçesinde “Reklam alanlarınızı bize tahsis edin” diyor. Aynı gün, Başkan Kazım Kurt bu tahsisi gerçekleştirebilmek için kendisine yetki verilmesini isteyen yazıyı Meclise havale ediyor.
Yine aynı gün Meclis Başkan Kazım Kurt’a Odunpazarı Belediyesine ait REKLAM ALANLARININ tahsisi için yetki veriyor.
 Başkan Kazım KURT’ta bu yetkiyi aldıktan sonra 1 Ekim 2017 tarihinde Eskişehir Spor Eğitim Vakfı ile protokol imzalıyor.
 Belediye Meclisi Başkana sadece “REKLAM ALANLARININ” tahsisi ile ilgili yetki vermesine rağmen Başkan Kurt  Odunpazarı Belediyesinin demirbaş 200 Bilboard, 10 Megalight, 10 Megaboard ve elektrik direklerini Vakıf  15 Yıl boyunca vakfa devrediyor.
Aslen bu reklam ünitelerinin devri mümkün değilken ve açıkca suç oluşturmasına rağmen. Protokole Odunpazarı Belediyesi adına Kazım Kurt, Vakıf adına Başkan Sinan Özeçoğlu ile Özgür Fetih Demirtaş imza atıyor. Bu burada dursun biz devam edelim.
İBRAHİM ERİNÇ ERÖZ KİM ?
27 Ekim 2017 tarihinde İstanbulda  ADARGA  REKLAM…… A. Ş isminde 50 bin lira sermayeli  bir şirket kuruluyor.
Şirketin sahibi ve müdürünün ismi  İbrahim Erinç Eröz’dür.
 Açık kaynaklardan görebilirsiniz. Ticaret sicil gazetesine göre Şirketin sahibi ve Müdürünün ikamet adresi Eskişehir Yenibağlar Mahallesidir.
Ne kadar enteresan değil mi şirket İstanbulda kuruluyor ama kuran ve yöneten Eskişehirde oturuyor.Tamamen tesadüf…… 
 
 
SİNAN ÖZEÇOGLU NUN VİCDANI RAHAT MI?
28 Aralık 2017 tarihinde Eskişehir Spor ve Eğitim Vakfı kendisine devredilen reklam ünitelerini kiralamaya karar veriyor.
Dönemin Başkanı Sinan Özeçoğlu ve Genel Sekreteri  Özgür F. Demirtaş 200 Bilboard, 200 CLP 10 Megalight, 10 Megaboard, elektrik direklerini ve 2 adet LED ekranı bu tarihten bir ay önce kurulan ADARGA isimli firmaya kiralıyor.
 
 Ne acı ki bütün bu reklam ünitelerini  aylık 22 bin lira karşılığında 180 aylığına yani 15 Yıl süresince kiralıyorlar.
Kölelik antlaşması olan protokolü daha önce yazdım.Gerçek Eskişehirsporlu olan ve yüreği acımayan olursa tekrar okuyabilir.
Bu ADARGA sadece Eskişehirde iş yapıyordur ve  bu işleri de Eskişehir Spor ve Eğitim Vakfının genel sekreteri Özgür F. Demirtaş’ın şirketleri yapıyordur.
Süreç başlar ADARGA ve Ö.F.D’ın şirketleri Odunpazarı Belediyesinin  mülkiyetinden iken  bedelsiz olarak aldığı reklam üniteleri üzerinden  çatır, çutur fatura keserler. Ö.F.D’nin gazetelerinde sabah, akşam Kazım Kurt probagandası da son hızla devam ediyordur.Az giderler uz giderler ADARGA 1 Mart 2021 tarihinde şirketin Merkezini Eskişehire taşımaya karar verir. Eskişehirde ki adresi Organize Sanayi 14.Cadde No 4’dür.
 
Bunların hepsi çinko. Sıra bingoya geldi. Bu adres Anadolu, Yenigün ve Sonhaber gazetelerinin basıldığı ESGROUP Ofset ve Matbaa tesisleridir.
BİNGOOOOO
ESGROUP Anadolu Gazetesinin künyesinde yazdığı gibi Özgür Fetih Demirtaş’a aittir. 
 
Eskişehir Spor ve Eğitim Vakfının genel sekreteri sıfatı ile ADARGA isimli firma ile protokol imzalayan Özgür Fetih Demirtaş.
 
Bu hülleli iş  İSKİ skandalına rahmet okutacak rezalet boyutundadır ve organize bir eylemdir. Belli ki kanundan hiç korkmuyorlar ve çok rahatlar.
Belediyenin kaynaklarının üstüne kanunların arkasından dolanarak ve Eskişehirsporu kullanarak çöküyorlar.
Bu eylemlerin sürecinin aktörleri olan  Basın-Siyasetçi-Bürokrat üçgenin  anlatacak daha iyi örnek olamaz.
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt  ile Ö.F.D ve adamlarının  Eskişehirspor ismini ağızlarına alarak onun adını kirletmemelerini tavsiye ediyorum. Eskişehirspor sizin rant aracınız değildir.
Bu skandala hala seyirci gibi bakan sayın yetkililer müdahale etmeniz için daha ne kadar rezalet gerekiyor.
 AK Parti’nin Milletvekili, İl Başkanı, İlçe Başkanı, yerel yönetimlerden, basın medyadan sorumlusu siz bu rezalete daha ne kadar seyirci kalmayı düşünüyorsunuz….
Vallahi ve Billahi bir Yasin Sarı………… sınız.
2014-2019 yıllarında Odunpazarı Meclisinde Milliyetçi Hareket Partisinin adına görev yapan Meclis üyeleri siz neredesiniz.
Eskişehirspor’un mevcut Başkanı, trübün Liderleri siz neredesiniz.
Bir adam klübünüzü esir almış. Hala mı susacaksınız.
 
Ve Sayın Sinan Özeçoğlu siz bu olayların içerisinde nasıl yer aldınız. Hiç mi vicdanınız acımadı. 
 
Özgür Fetih Demirtaş  ihalesiz,kılçıksiz  Belediyeler ait yani millete ait  200 Bilboard, 200 CLP 10 Megalight, 10 Megaboard, elektrik direklerini ve 2 adet LED ekrana aylık 22 bin lira vererek sahip oldu.
 Hesap yapmayı bilenler lütfen hesabını yapsın. Bu reklam ünitelerinden Ö.F.D ne kadar para kazanıyordur.Diğer bir deyişle Odunpazarı Belediyesi ve Eskişehirspor ne kadar para kaybediyordur…..

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.