Site Rengi

DOLAR 17,9331
EURO 18,4099
ALTIN 1.039,38
BIST 2.864,25
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Eskişehir 26°C
Az Bulutlu
Eskişehir
26°C
Az Bulutlu
Pts 30°C
Sal 30°C
Çar 29°C
Per 30°C

Es-Es’in Tutsak Edilen Malları

20.06.2022
A+
A-
Eskişehirspor’un Süper Lig’de mücadele ettiği dönemde kasaya giren milyon Euro ve Dolarların  cazibesi ile köşeleri tutanların, paraları babalarının parası gibi harcayarak terk-i diyar ettiği zamanda takıma sahip çıkan Mehmet Şimşek ve arkadaşlarını takdir ve tebrik ediyorum. Allah yardımcıları olsun. Fakat işleri çok zor…
Alper Potuk’tan gelen 7 Milyon Euro, 
Tarık Çamdal”dan 4 Milyon Euro, 
Erkan Zengin’den gelen 2,5 milyon,
 Sezer Yılmaz”dan gelen 2 Milyon Euro para ile Süper Ligde bulunduğumuz sırada aldığımız yayın gelirlerinin parasının nerelere harcandığınının hesabı vermeden Eskişehirspor’u rant aracı, kazanç kapısı görenler kulüpten uzaklaşmadan kimse bir kuruş yardım etmez.
Eskişehirspor nasıl mı rant aracı olarak kullanılıyor, buyurun tekrar hatırlatayım.
Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi her biri demirbaş tutarı 4 milyon değerindeki yani yaklaşık 8 Milyon; 400 adet bilboard ve Clp’yi  Eskişehirspor Vakfı’na bedelsiz devrediyor.
Devredilen vakfın genel sekreteri Özgür Fetih Demirtaş.
Eskişehirspor Vakfı da 400 adet Bilboard ve CLP’yi  adını sanını kimsenin bilmediği, belediyenin haklarını devrettiği Eylül 2017 tarihinde kurulan ADARGA isimli İstanbul merkezli bir firmaya devrediyor. İşe bakın ki ADARGA’nın iş ve faaliyet alanı sadece Eskişehir… ADARGA’nın bu işlerini de Eskişehirspor Vakfı Genel Sekreteri Özgür Fetih Demirtaş’a ait firmalar yapıyor.
 
Bilboard ve Clp’leri Eskişehirspor Vakfı adına kiralayan Özgür Fetih Demirtaş, bu reklam elemanlarını işleten Özgür Fetih Demirtaş’ın şirketleri… Yani Özgür Fetih Demirtaş hem ev sahibi hem kiracı.
Özgür Fetih Demirtaş kim? Es TV, Anadolu Gazetesi, Yenigün gazetelerinin de içerisinde bulunduğu basın ve reklam grubunun sahibi… Bu  benim BRAVDA dediğim grup… Sonuçta Eskişehirspor Vakfı adına dönemin Eskişehirspor Başkanı ve Genel Sekreteri Özgür F. Demirtaş  çatır çatır……….. pazarlık yaparak Eskişehirspor’un  bütün haklarını sektörde  fındık-fıstık kabul edilen 4 Milyon Lira karşılığında 15 Yıl süre ile kira artışı olmadan ADARGA isimli firmaya devrediyor. 
Şimdi aklınıza şöyle bir soru gelebilir: Belediye Eskişehirspor’a devretmiş, gerisi onu ilgilendirmez. Tamamen haklısınız. Ancak hukukta “Nedensellik Bağı” vardır. Bu bağ hukuken ortaya çıkan sonuç ve sonucu ortaya çıkaran olguların arasındaki ilişkidir. Ortaya çıkan sonuç Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyelerine ait demirbaşların ADARGA isimli firmaya, dolaylı olarak Özgür Fetih Demirtaş’ın şirketlerine transfer olması… Sonucu ortaya çıkaran olguların başında Özgür F. Demirtaş’a ait grubun kamunun mallarını dolaylı transfer eden Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yandaşı ve en büyük destekçisi olmasıdır.
Diğer olgu Özgür F. Demirtaş’ a ait firmaların Odunpazarı Belediyesi’ne kestiği faturalardır.
Bu illiyet bağını kurarken bütün şifre ADARGA üzerinde… Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi mülkiyetinde bulunan Billboardları ve Clp’leri kiralama ihalesine çıksa Özgür F. Demirtaş’ın ihaleyi alma garantisi Eskişehirspor’un o günkü yönetimi açık arttırma ile ihale açsa ve kasasına en az beş katı gelir koyacaktı. Üstüne kiralama bedelininde kaç paraya çıkacağı meçhul.
Örneğin bugün her iki bölgedeki billborad ve Clp’lerin haftalık kirası 320 TL… 800 bilborad ve CLP’den bir ayda 256 bin lira gelir elde edebiliyorsunuz. Yarın kaç para olur bilmiyoruz.
Ama ADARGA’nın  6 taksitle 4 Milyon verdiğini ekarte edersek Eskişehirspor’a 180 ay boyunca sabit vereceği para aylık 22 bin lira…
Kiralama ihalesi risk taşıyor. Hele Odunpazarı Belediyesi’nin mülkiyeti altında bulunan billboard ve Clp’leri bedelsiz ve karşılıksız devretmesi de mümkün değil. Bunları aşmak için çözüm buluyorlar. Bunun için meclisten karar çıkartıyorlar. Karar “Billboard ve Clp alanlarının tahsis edilmesi için Başkan’a yetki verilmesi”. Yetki sadece ‘bilboard ve Clp alanlarının tahsisine’ ilişkin olmasına rağmen belediye başkanı yetkiyi aşarak alanların üzerindeki belediyenin demirbaşlarını da Eskişehirspor Vakfı’na devrediyor.
 
Eskişehirspor’da ‘Kamu İhale Kanunu’ tabi olmadığı için ihaleye çıkmak zorunda olmadığından istediğine, istediği şekilde veriyor.
Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyelerinin mülkiyetinde bulunan billboard ve CLP’ler Eskişehirspor kullanılarak hülle yolu ile ADARGA isimli firmaya devredildikten sonra ADARGA ve ADARGA’nın da işlerini yapan Özgür F. Demirtaş’ın firmalarına reklam ve tanıtım parası adı altında Sadece Odunpazarı Belediyesi olarak ödediği para 20 milyon liradan fazla.
 Tahmin edin bu reklam ve tanıtım paralarının ödeme emirlerinde kimin imzası var. Size ipucu vereyim: “GÖMLEK”
Reklam harcamalarını ortaya çıkaran AK Partili meclis üyelerine yapılan organize saldırının, pahalı kıyafetlerin, evlerin, köşklerin, villaların çözüm anahtarı ADARGA’da… Bu operasyon bilerek, düşünülerek, planlanarak yapılan bir operasyondur.
Bu üç ayaklı operasyonun ayakları Odunpazarı Belediyesi, Eskişehirspor Vakfı ve ADARGA’dır.
ADARGA’ya esir edilen devletin, milletin ve Eskişehirspor’un malıdır.
Operasyonun sonucu kamu menfaatleri, kişi menfaatlerinin ayaklarına serilmiştir. Sonuçta Odunpazarı Belediyesi ve Eskişehirspor zarara uğratılmıştır ve bu suçtur. Bu konuyu enine boyuna inceleyip hem kamunun zararını hem de Eskişehirspor’un zararını bir an önce sona erdireceğine inandığımız Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız’ı göreve davet ediyoruz
Şimdi hâlâ Kazım Kurt Eskişehirspor’a yardım etti, diyor musunuz?
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.