Eskişehir 26°C
Az Bulutlu
Eskişehir
26°C
Az Bulutlu
Cts 31°C
Paz 32°C
Pts 30°C
Sal 28°C
Hisarcık Şehit Yüksel Arık Çok Programlı Anadolu Lisesinde (ÇPL) öğrencilere yönelik Eti Maden Hisarcık Açık Ocak Konsantratör tesisleri ile Emet Bor İşletmesi üretim tesisleri ve kimya laboratuvarına teknik gezi düzenlendi.
Düzenlenen gezide dünyanın en önemli ve stratejik elementlerinden olan bor madeninin çıkarılışından, son mamul aşamasına geçen tüm süreçleri öğrencilere mühendisler eşliğinde gösterildi.
Okul Müdürü Selim Özyurt, kendilerine gösterilen yakın ilgi ve alakadan dolayı Emet Bor İşletme Müdürlüğüne, Hisarcık Açık Ocak Konsantratör Tesisleri görevlilerine, mühendislere, yemekhanede öğrencileri ağırlayan İç Hizmetler Müdürü İsmail Yel ve yemekhanede emeği geçen tüm personele teşekkür etti.